vystřihovánky NAŠI OBRÁNCI pro mateřské školy - milicionáři, Zvídálek, Svazarm, vojáci, SNB - vydalo KOMENUIM

Obrovitánské vystřihovánky (rozměry jsou 594 x 417 mm) pro mateřské školy vydalo Komenium  v rámci projektu ZVÍDÁLEK. Se Zvídálkem byly vydány pro školní účely i diafilmy, kde je fiktivní postavička Zvídálek na objevné návštěvě u různých složek obrany státní bezpečnosti. Pro mateřské školy (školky) je tato forma vystřihovánek z hlediska výchovy nejlepší. Děti si samy vystřihnou postavičky "obránců" i Zvídálka mohou si s nimi hrát za patřičného komentáře soudružky učitelky.

Tento soubor mám ve sbírce kvůli listu s postavičkami milicionářů. Dále je zde podchycen i Svazarm, vojáci - pěchota, tankisti, dunajská vodní stráž, letci, SNB. Jeden list se zimní krajinou je bez postaviček, ale tipuji, že tu byli vojáci pohraničníci v zimním oblečení. Postrádám v soubouru Civilní obranu, ale nevím, jestli v tomto kompletu vůbec CO byla. Jaký je kompletní soubor těchto vystřihovánek nevím a ani nevím, jestli k tomu byl nějaký naučný text nebo jestli to bylo vydáno jen tak.

Výška postaviček je cca 16 cm.

VYSTRIHOVANKY (2)VYSTRIHOVANKY (1)VYSTRIHOVANKY (5)VYSTRIHOVANKY (6)VYSTRIHOVANKY (7)VYSTRIHOVANKY (8)VYSTRIHOVANKY (9)VYSTRIHOVANKY (10)VYSTRIHOVANKY (11)VYSTRIHOVANKY (12)VYSTRIHOVANKY (13)VYSTRIHOVANKY (14)VYSTRIHOVANKY (15)VYSTRIHOVANKY (16)VYSTRIHOVANKY (3)VYSTRIHOVANKY (4)

Rubriky

Jak se Vám stránky líbí?

98%
1%
2%